Kırşehir Gerçek Gazete

Flaş Haber

BAŞARILI BİR KADININ HİKAYESİ

0Bebek Fotografçısi Dilek KARAMUSAOGLU ile yaptigimiz bir sohbette kendisinden bahsetmesini rica ettik 1) 1991 İzmir Karşıyaka doğumluyum. İlkokul, orta okul liseyi izmirde, Üniversiteyi de Bursa Uludağ Üniv okudum… Evlenip de buraya gelenlerdenim 5 yıldır bu şehirdeyim :)cevabini verdi. Ve kendisine neden benek fotografçiligı dedigimizde ise 2) Üniversite okurken minik bir fotoğraf makınem vardı ve onunla […]

AKÇAKENT - 20 Aralık 2020
BAŞARILI BİR KADININ HİKAYESİ

0Bebek Fotografçısi Dilek KARAMUSAOGLU ile yaptigimiz bir sohbette kendisinden bahsetmesini rica ettik
1) 1991 İzmir Karşıyaka doğumluyum. İlkokul, orta okul liseyi izmirde, Üniversiteyi de Bursa Uludağ Üniv okudum… Evlenip de buraya gelenlerdenim 5 yıldır bu şehirdeyim :)cevabini verdi.
Ve kendisine neden benek fotografçiligı dedigimizde ise
2) Üniversite okurken minik bir fotoğraf makınem vardı ve onunla bile portre fotoğraflaro ceker paylaşırdım. Arkadaşlarımdan olumlu dönütler almak beni mutlu ederdi. Ailem üniversiteyi bitirdiğimde bana diploma hediyesi olarak Yarı profesyonel fotoğraf makinesi almışlardı. 2013 yılında… Ama tabi her üniversite mezunu gibi memur olmak hayali oldugu için fotoğraf yalnızca hobi olarak kalmıştı… Araya evlilik girip anne olma deneyimini yaşayınca kendi kızımın fotoğraflsrını çekmekle başladım… Sonra bu şehirde bu sektörün eksik olduğunun eğitimli bir kadın fotoğrarçının olmadığını farkettim… Neden ben olmayım diye başladım.diye cevap verdi .
Adini surekli mesleğindeki başarisi ile dile geldigini ve bunu neye borclu oldugunu sordugumuzda ise
3) esnaf bir aileden geliyorum. Babam ızmır de 40 yıllık esnaf keza abilerim amcalarım… Burada da eşim, görümcem, ailedeki çoğu kişi. Dolayısıyla onlardan öğrendiğim çok şey var. Bebek fotoğrafçılığı bi erkeğin yapabileceği bir dal değil. Bebek ciddi sabır ve emek isteyen bir sektör. Yeri geliyor besliyor yeri geliyor altlarım temızliyorum… Misyonmu da memnuniyet ve samimiyet üzerine kurmaya borçluyum sanırım.cevabini vedi.
Bizde Kırşehir Gercek Gazetesi olarak kendisine cikmiş olduğu bu yolda basarilar dileriz…

Benzer Haberler
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(0 Yorum Var)


Kırşehir Gerçek Gazete