USD
EURO
ALTIN

KSBL MEHMET AKIF ERSOY U HATIRLADI HATIRLATTI

İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle program düzenlendi. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Binbaşı Erkan Öntürk, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Milli Eğitim Müdürü […]

KSBL MEHMET AKIF ERSOY U HATIRLADI HATIRLATTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle program düzenlendi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Binbaşı Erkan Öntürk, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşımızın milli varlığımızın sembolü olduğunu söyledi.

İstiklal Marşımızın, ülke olarak birlik ve beraberliğimizin muhafazasında ve milli duyguların harekete geçirilmesinde daima heyecan veren bir güç olduğunu dile getiren Valimiz Sayın İbrahim Akın; “İnanıyorum ki, milletimiz İstiklal Marşı’nı daima yüreğinde hissedecek, her zaman coşkuyla ve gururla söyleyecek, vatanına ve bayrağına olan sevgisinden ve bağımsızlığa olan tutkusundan asla vazgeçmeyecektir. İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yıldönümünde bu ölümsüz eseri bizlere kazandıran ve “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın!” diyen milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u ve ülkemizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum,” şeklinde konuştu.

Program, okulumuz Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından sunulan Milli Mücadele, İstiklal Marşımızın Yazılışı ve Kabülü konulu oratoryo ve “On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi